Прилагодено CNC машински електронски куќишта

Прилагодени куќишта за 5 дена

Брз, флексибилен, точен, достапен

 • брза испорака

  Брзо водство

 • Помош за дизајн

  Помош за дизајн

 • Нема минимална нарачка

  Нема MOQ

CNC машински електронски куќишта

Runsom е едношалтерски систем за сопствени електронски куќишта со користење CNC обработка технологии како што се CNC вртење, 3- и ЦПУ мелење со 5 оски. Не постои минимален услов за нарачка, така што нашата услуга за електронски куќишта за обработка на CNC никогаш нема да биде ограничена само на нарачки со голем обем. Прифаќаме количина на нарачка без разлика од 1 парче до 10000 парчиња. Куќиштата обработени со ЦПУ обично се мелени од цврсти залихи кои можат екстремно да издржат сурови елементи како што се висока температура, како што е алуминиумот - високо обработлив, издржлив и економичен материјал што се обработува брзо и економично. Секако, ние сме во состојба да сместиме други материјали во согласност со посебните барања што му се потребни на вашата нарачка.

Способности за обработка на CNC за електронски куќишта

Со нашите прилагодени услуги за обработка на CNC за електронски куќишта, ќе го подготвите вашето куќиште брзо за употреба, а она што треба да направите е само да ја инсталирате електрониката. Врз основа на вашиот дизајн или апликација, можеме да ви понудиме персонализирани решенија или повратни информации за DFM. Нашите модерни CNC машински капацитети ги обезбедуваат нашите одлични капацитети и нема ограничување за разновидноста на облици и дизајни.

 • проверено

  Допирање на нишки > M2

 • проверено

  Гравирање на сите видови натписи на електронски куќишта

 • проверено

  Вдлабнатини за заштита на мембрански тастатури, панели и украсни фолии

 • проверено

  CNC глодачи за влезови и излези на кабел, дисплеи, интерфејси, работни елементи и LED диоди од пластика и алуминиум

Нашите Предности

 • проверено

  Машински отвор со која било големина или форма, заокружени исечоци до дупки со навој или дупчење

 • проверено

  Широк асортиман на складирани сврзувачки елементи и хардвер

 • проверено

  Во согласност со RoHS (Ограничување на опасни супстанции)

 • проверено

  Широк спектар на материјали, опции за завршна обработка на површини, трајни ознаки и графики

 • проверено

  Прецизна обработка со толеранции блиску до +/-.005"

 • проверено

  Техничка помош и помош за дизајн за да го испорачате вашиот производ над вашите очекувања

Материјали

Прилагодено обработени куќишта може да се направат од:

 • проверено

  Залиха од алуминиумски шипки

 • проверено

  Залиха од ладно валани челични шипки

 • проверено

  Акции за шипки од не'рѓосувачки челик

Обработка на пост

Во Runsom, прилагодените CNC машински куќишта може да се завршат со:

 • проверено

  Облога во прав

 • проверено

  Хемиско-филмска облога

 • проверено

  Елоксирање

 • проверено

  Медиумско минирање

 • проверено

  Вибраторна завршница

 • проверено

  Маскирање

Пост-обработка за CNC обработени куќишта

Графика и етикетирање

Ако на вашиот проект му треба графика и трајно обележување за етикетирање, брендирање, декорација и серијализација, можеме да ви обезбедиме неколку внатрешни опции за исполнување на вашите специфични барања.

Можеме да ги комплетираме вашите целосно завршени прилагодени машински куќишта со:

 • проверено

  Дигитално печатење

 • проверено

  Силкскрининг

 • проверено

  Ласерско обележување

 • проверено

  Машинско гравирање

Графика и етикетирање на електронски куќишта

Подготвени сте да започнете со вашиот проект со Рансом сега?

Runsom е доверлив партнер за вашите сопствени електронски куќишта со нашите прецизни услуги за CNC обработка повеќе од десет години. Работете со нас, можете да добивате делови со загарантиран квалитет во водечкото време во индустријата над вашата имагинација. И вашите идеи ќе се оживеат брзо без трошоци за отпад за да ви овозможат лесно да ги сфатите деловните шанси по конкурентна цена во реалноста. Ние гарантираме дека електронското куќиште што го добивате е токму она што ви треба и дека е подготвено да работи за вас.

Работете со Runsom за електронски куќишта за обработка на CNC

Најчесто поставувани прашања за електронски куќишта за обработка на CNC

Рансом генерално може да се справи со сите видови дупки со големина или форма што ги бараат нашите клиенти се додека ја провериме производноста. Минималниот радиус на аголот на сите квадратни и правоаголни исечоци ќе биде 0,031", а толеранцијата на обработените карактеристики ќе биде приближна до +/-0,005". Но, овие податоци на крајот се одредуваат од машинската карактеристика и избраното куќиште. Се предлага големината на исечоците да е ,040" поголема од онаа на компонентата (или 0,020" за тркалезни исечоци). Понекогаш, одредени карактеристики кои бараат нестандарден пристап може да предизвикаат зголемување на цената на обработката. Сите овие фактори треба да се земат предвид кога се врши нарачката, затоа ве молиме наведете ги вашите барања при поднесување на вашето барање за барање онлајн.

Ако имате прашања во врска со вашите обработени карактеристики или какви било други технички тешкотии, можете директно да ја добиете нашата професионална техничка поддршка.

Имаме можност да обработиме отвор од која било големина или форма што можеби ќе ви треба, на која било површина на куќиштето. Нашиот високо квалификуван инженерски тим е среќен да ви помогне со совршено решение. Можеме да ја откриеме најдобрата големина и локација на дупките што би биле ефективни за вашиот производ.

Капаците повеќе нема да се вклопуваат кога основата е обработена, бидејќи капаците на куќиштето се направени така што блиску се вклопуваат во куќиштето. Така, токму кога станува збор за кутии за саксии или апликации на кои не им треба капак, ова би било препорачано.

Да тоа е. Ако ви треба, можеме да ја намалиме висината или да ги отстраниме држачите за монтирање бидејќи нивната висина е само 1/4". Пократко.Покрај тоа, некои од нашите куќишта се достапни со или без газдите.

Работете со Runsom за вашите апликации за CNC обработка

Едноставно разјаснете ги сите клучни спецификации и карактеристики потребни во вашата апликација за електронски куќишта, можете да бидете сигурни дека вашите делови ќе бидат 100% по нарачка на вашиот дизајн во рокот. Оттука, не треба да губите време за дупчење и поднесување како со вашите куќишта што не се наоѓаат на полица бидејќи вашиот куќиште е подготвен за употреба.

Во Runsom, широк спектар на завршни површини е достапен за некои посакувани цели како функционалност и естетика. Можеме да создадеме целосно завршени обработени куќишта што може да се применат на сервер или машински компјутер, или кои било други компоненти што треба да се монтираат во гардероба според вашиот специфичен проект за 2-3 дена.

Испратете RFQ – вашиот цртеж или 3D CAD модел е достапен за понуда.

Галерија на електронски куќишта со CNC Mached