Титаниум CNC Обработка

 • Ултра прецизност и толеранција
 • Водечки пресврт во индустријата
 • Услуги за обработка на метали со CNC на барање  Ве молиме испратете ни ги вашите цртежи. Датотеките може да се компресираат во ZIP или RAR папка ако се премногу големи. Можеме да работиме со датотеки во формат како pdf, sat, dwg, rar, zip, dxf, xt, igs, stp, step, iges, bmp, png, jpg, doc, xls, sldprt.

  Сите поставувања се безбедни и доверливи

  Услуги за обработка на титаниум ЦНЦ - Кина Производител за обработка на титаниум ЦНЦ

  Откуп е сертифициран со ISO 9001:2015 Продавница за CNC машини специјализирана за производство на прецизни делови од титаниум обработени со ЦПУ за различни индустрии и производство на повеќеслојни производи од повисоко ниво за предизвикувачки проекти. Поддржани од супериорна внатрешна опрема и капацитети за алат, високо квалификувани машинисти и огромно искуство, можеме да испорачаме широк спектар на прилагодени компоненти и делови од легура на титаниум со највисок квалитет и точно усогласени спецификации кои помагаат да се оптимизираат синџирите за снабдување на клиентите.

  Нашиот ЦНЦ машински центри обезбеди повеќе опции за различни производни процеси на титаниумски компоненти вклучувајќи мелење, вртење, дупчење итн. Исто така, можете да најдете мноштво операции за доработка на површини во нашата селекции за секундарна обработка, за да можете да уживате во едношалтерски услуги работа со нас од изборот на суровини до испорака на финалните делови. Типични компоненти на титаниум произведени од Рансом вклучуваат покривки за мотори и топлински штитови, делови и сврзувачки елементи за авиони, куќишта, сечила на компресорот, мотори со гасна турбина итн. Сите овие производи се ставени во употреба во широк спектар на апликации и индустрии.

  Преглед на титаниум

  производ-опис

  Опис

  димензии

  Димензии

  Апликација

  Деловите од титаниум се широко користени во воздушната, медицинската, воената и поморската индустрија поради неговите напредни материјални својства.

  Толеранции

  Се одредува според саканиот ефект и употребениот титаниум. Во Runsom е достапна толеранција од ±0,005” (±0,13 mm).

  Предности

  Висок сооднос сила-тежина, одлична отпорност на корозија, високи работни температури, мала термичка експанзија и нетоксичност.

  Максимална големина на дел

  Максималната големина најмногу се одлучува од достапната машина и геометријата на делови.

  Недостатоци

  Висока цена и мала обработливост.

  Дебелина на ѕид

  Минимална дебелина на ѕидот од ±0,03” (±0,8 mm).

  Водечко време

  Брзо дури 3 дена, но конечно ќе се одреди според сложеноста на делот и количината на нарачката.

  Завршува

  Како машински, Стврднување на куќиштето, Елоксирање.

  Како инертен сјаен метален материјал, титаниумот лесно се врзува со алуминиум, железо, никел и други метали за да формира многу легури на титаниум со високи перформанси. Специфичните атрибути може да се разликуваат од различни оценки. Но, некои вообичаени својства на титаниум подолу често се наведени:

  Висока јачина

  Отпорност на оксиди

  Отпорност на ерозија

  Нетоксичност

  Лактичност

  Висок сооднос сила-тежина

  Биокомпатибилност

  Висока апсорпција на енергија

  Ниска адхезија

  Титаниумски оценки со кои работиме

  Има широк спектар на подвидови и легури на титаниум. Во Рансом, ние главно ги прифаќаме трите титаниумски материјали за CNC обработка. Следниве се кратки информации за главните класи на алуминиум со кои сме умешни:

  │ Титаниум Степен 1

  Титаниум Степен 1 е првиот од четирите комерцијално чист титаниум со голема толеранција на удар и корозија и одлична заварливост, која поседува најголема мекост и еластичност од овие степени. 

  Титаниум Степен 2

  Титаниум Степен 2 е чист алфа титаниум со поголема јачина од степен 1 и подеднакво врши одлична био-компатибилност и отпорност на корозија. Затоа, овој тип на легура на титаниум е широко користен во сите форми на производи за индустриски услуги. 

  Титаниум Одделение 5 | 3,7164 | Ti6Al4V

  Титаниум Степен 5 нуди поголема цврстина и толеранција на температура во споредба со онаа понудена од степен 2. Тоа е причината зошто овој вид легура на титаниум е добро познат по своите одлични својства и најчесто се користи во огромни апликации.

  Ако сè уште немате идеја за тоа кој материјал од титаниум е најдобро погоден за вашите потреби за обработка на CNC, Runsom само го има вашиот одговор. Подготвени сме за секој предизвик и се стремиме да бидеме најдобри во оваа индустрија. Само поставете ја вашата дизајнерска датотека и добијте инстант цитат, како и повратни информации од DfM.

  Титаниум CNC обработени делови за индустриски апликации

  Титаниумот е идеален материјал за голем број инженерски апликации, особено во воздушната, поморската, медицинската и енергетската индустрија итн. и биокомпатибилност. Јачината на легурите на титаниум е двојно поголема од алуминиумот, но е 60 проценти полесна од втората. Токму затоа легурите на титаниум се високо нагласени од производителите во критични области како што се авиони, вселенски летала и хируршки инструменти.

  Медицинските употреби за титаниум вклучуваат:

  Медицински протези

  Дефибрилатори

  Ортопедски импланти

  Уреди за невростимулација

  Пејсмејкери

  Пумпи за лекови

  Стимулатори за раст на коските

  Компоненти на батеријата

  Како легура со мноштво супериорни карактеристики, титаниумот најчесто се смета за оптимален избор за делови обработени со ЦПУ со специфични апликации или барања. Со својот импресивен сооднос сила-тежина и способноста да издржи екстремно сурови средини, титаниумот значително се користи од високотехнолошките индустрии, вклучувајќи:

  Морски

  Воздухопловна

  Медицински

  Производство на енергија

  Нафта и гас

  Петрохемикалии

  Градба

  Електроника

  Архитектонски

  Третман на вода

  Зошто да изберете Runsom Titanium CNC Machining Services

  Загарантиран квалитет и брзо време на производство во Runsom

  Обезбедување квалитет и достапни совети за заштеда на трошоци за вашите проекти за титаниум

  Икона за производство

  Одлични способности во куќата со висока ефикасност, продуктивност и прецизност

  Доволни опции за материјали

  Огромна разновидност на материјали од титаниум и легури достапни за CNC обработка

  Рафинирајте го производот со повторливо брзо прототипирање

  Огромен капацитет за обработка, кој се движи од прототипирање, ниско до големо производство

  Икона за контрола на квалитет

  Способност за создавање сложени делови обработени со титаниум при тесни толеранции

  Супериорна технологија и опрема во Runsom

  На располагање ни стојат целосни комплети машини за глодање и вртење за да ги исполниме нарачките навреме

  Подготвени да добиете понуда за обработка на титаниум CNC сега?

  Дали со право барате доверлива и умешна продавница за CNC машини за нарачка на вашите проекти за делови од титаниум? Runsom Precision е тука да ви помогне да ги создадете вашите посакувани производи со постојан квалитет и толеранција во брз пресврт со нашите најсовремени услуги за обработка на титаниум CNC, тим од вешти експерти, во комбинација со врвна CNC опрема за обработка. За да добиете повеќе детали за нас, ве молиме контактирајте со нашите специјалисти денес. Или едноставно поставете ги вашите CAD-датотеки или цртежи онлајн на добијте инстант понуда бесплатно.

  Галерија на делови од титаниум за обработка на ЦПУ

  Најчесто поставувани прашања за обработка на титаниум CNC

  Титаниумот има идеални својства на материјалот и е релативно лесен за обработка. Може да се заварува (во инертна атмосфера) и може да се обработува CNC како нерѓосувачки челик.

  Можете да извршите обработка на компјутерска нумеричка контрола на делови од титаниум со поставување на датотека CAD (. STL) на нашата платформа и примање понуди. Потоа можете да го поднесете делот за производство и да го добиете во наведеното време на испорака.

  Титаниумот има многу висока јачина и огромен сооднос сила-тежина. Всушност, неговата сила е само 5% пониска од челикот, но неговата тежина е 40% полесна од челикот, што го прави многу погоден за високотехнолошки индустрии, како што се автомобилската, енергијата и воздушната.

  Цената на CNC обработка на титаниум се одредува според димензијата и сложеноста на делот и видот на употребениот титаниум. Овие варијабли ќе влијаат на цената на суровините, на типот на потребната машина и на времето потребно за производство на делот.

  За да добиете брзо цитирање, она што треба да го направите се само неколку едноставни чекори: доставете ги вашите CAD датотеки заедно со вашиот буџет, временска рамка, параметри за испорака и стандардни барања, и ќе добиете брз цитат во рок од 24 часа бесплатно.

  Може да се каже дека ова е предизвикот на обработката на титаниум. Титаниумот е многу тврд. Па, титаниум од 1 степен - што се однесува на чист титаниум - е всушност малку мек метал, но најчестата легура, одделение 5, е тврда. Уште поважно, титаниумот е исто така еден вид гумен метал што може да се сече.

  Легурите на „чист титаниум“ се најлесните за обработка. Тие не се целосно „чисти“ бидејќи се направени од 99,5% - 99,8% титаниум со мали количини железо (Fe) и јаглерод (C). Тие се поделени на оценки од 1 до 4 според содржината на титаниум (најпопуларен е степен 2).

  Прилагодено ЦПУ обработка на делови од титаниум

  ЦПУ машински центар на Рансом е опремен со големо количество напредна опрема и машини, што ни овозможува лесно извршување прецизно изработка на делови од титаниум. Дел од исклучителните алатки што ги применуваме вклучуваат ЦПУ стругови, ЦПУ мелници, центри за вртење со алат под напон, вертикални и хоризонтални мелници, ладни пили, брусилки за алати и сетери за алат. Сите овие алатки и машини ни овозможуваат да извршиме широка висококвалитетни машински операции со висока ефикасност и прецизност, како што се вртење, глодање со конец, дупчење, отсекување, џебување, профилирање, пробивање и многу повеќе. Покрај тоа, ние исто така нудиме различни услуги за секундарна обработка, на пример, минирање со мониста, полирање, премачкување во прав, термичка обработка, анодизирање и мазна обработка достапни за зајакнување на механичките својства.

  Ние работиме со широк спектар на оценки на материјали како титаниум од 1-4, титаниум одделение 5 и титаниум степен 9 за производство на компоненти и делови од титаниум со висока издржливост, прецизност и разноврсност. Нашиот неверојатни способности за обработка во куќата и богатата експертиза нè прават да имаме доволно самодоверба и способност да обработиме се што сакаат нашите клиенти, без разлика од едноставни, како обработени работилници до органски, софистицирани геометрии кои бараат блиски толеранции. Постојат бесконечни можности и точни готови резултати што ќе ги добиете при креирањето делови обработени со титаниум со Рансом.

  Подготвени за вашиот проект со бесплатна понуда?