Служба за обработка на CNC од нерѓосувачки челик

 • Ултра прецизност и толеранција
 • Водечки пресврт во индустријата
 • Производство од не'рѓосувачки челик обработен со CNC на барање


  Ве молиме испратете ни ги вашите цртежи. Датотеките може да се компресираат во ZIP или RAR папка ако се премногу големи. Можеме да работиме со датотеки во формат како pdf, sat, dwg, rar, zip, dxf, xt, igs, stp, step, iges, bmp, png, jpg, doc, xls, sldprt.

  Сите поставувања се безбедни и доверливи

  Runsom, врвен производител на делови од нерѓосувачки челик, користи напредна CNC технологија за обработка со 3, 4 и 5 оски за да создаде делови од нерѓосувачки челик со прекрасни механички својства, висока прецизност и повторливост.

  Кина CNC обработка од нерѓосувачки челик

  Фокусиран на прилагодена CNC обработка во нерѓосувачки челик со децении, Runsom стана еден од најсигурните и најприфатливите добавувачи во индустријата. Ние користиме напредни CNC машини со повеќеоски челик за обработка на делови од нерѓосувачки челик со најдобар квалитет и точност. Нашиот технички тим има професионално разбирање за секој детал од CNC обработката на нерѓосувачки челик, особено во некои производни процеси, како што се CNC глодање, вртење, дупчење и прототип на челик. Опремен со напредни капацитети во комбинација со нашите висококвалификувани машинисти со богато искуство, нашиот машински центар може да создаде компоненти од нерѓосувачки челик обработени со ЦПУ со неверојатно тесни толеранции.

  Ветуваме:

  • Нема минимален волумен на нарачката;
  • Нема минимална вредност на доларот;
  • Инстант понуда за 7*24 часа и поддршка за корисници.

  Придобивки од CNC обработка во нерѓосувачки челик

  Деловите од нерѓосувачки челик обработени со ЦПУ покажуваат бројни предности во широк спектар на апликации.

  Придобивки од CNC обработка во нерѓосувачки челик

  За деловите што треба да се обработат од потенок метал, нерѓосувачкиот челик би бил соодветен избор поради неговиот одличен сооднос сила-тежина. Уште поважно, јачината на нерѓосувачкиот челик може дополнително да се зајакне преку процесите на термичко стврднување и ладно стврднување, бидејќи нерѓосувачкиот челик има голема толеранција на сурови средини како екстремни температури. Мартензитните нерѓосувачки челици имаат најголема јачина во однос на другите металуршки конструкции од нерѓосувачки челик.

  Не'рѓосувачкиот челик може да се сече, формира, обработува и заварува лесно како и обичниот челик поради неговата голема флексибилност. За понатамошно подобрување на неговата формабилност, сулфурот обично се додава во нерѓосувачкиот челик. Аустенитичниот нерѓосувачки челик е добро познат по својата најформабилна и разноврсна варијација.

  Нерѓосувачкиот челик може да се користи во многу апликации со оглед на неговата висока отпорност на корозија. Различни степени на легиран челик може да претрпат различни нивоа на отпорност на корозија. Колку е поголема оценката, поголема е и способноста за отпорност на корозија. Аустенитичниот нерѓосувачки челик е способен да издржи изложеност на корозивни средини како киселини, хлориди и алкални раствори.

  Користењето на нерѓосувачки челик во CNC обработката може да го зголеми животниот век на деловите и да ги намали трошоците за одржување. Не'рѓосувачкиот челик исто така може да одолее на 'рѓосување и корозија, така што ги надминува другите метали со овие комбинирани својства по економична цена.

  Деликатниот изглед е секогаш на барање во преработувачката индустрија. Нерѓосувачкиот челик може да ја задоволи модерната декорација со атрактивен изглед, бидејќи е достапен во широк тип на површински завршетоци.

  Оценки од не'рѓосувачки челик со кои работиме

  Ако се подготвувате да изберете нерѓосувачки челик како материјал на вашиот дел во CNC обработката, можете да бидете сигурни дека избирате вид на материјал со многу поволни својства. Поради разновидноста на CNC обработката, може да биде предизвик за инженерите да го насочат токму оној погоден за конкретни проекти во списокот на материјали.

  Тимот на стручни дизајнери на Рансом би сакал да се соочи со предизвици, благодарение на нивното децениско инженерско искуство. Изборот на материјали дефинитивно ќе испадне совршен и многу полесен за вашите очекувани резултати. Следниве се кратки информации за главните оценки на нерѓосувачки челик со кои имаме искуство:

  │Не'рѓосувачки челик 303

  Ова е сорта од аустенитен челик што може најлесно да се обработува. Овој нерѓосувачки челик има голема цврстина, но неговата отпорност на корозија може да се намали кога се додава сулфур во него. Погоден е за производство со голем обем поради неговата добра обработливост.

  │Не'рѓосувачки челик 304

  Овој тип на нерѓосувачки челик содржи 8% никел, 18% хром и максимална концентрација на јаглерод од 0,07%. Неговите супериорни својства како што се добра формабилност и отпорност на корозија може да се покажат по CNC обработката. Се применува за украсување на секоја кујна, домашен дизајн и тема.

  │Не'рѓосувачки челик 316

  Овој тип од не'рѓосувачки челик има поголема отпорност на хемикалии и корозија од 304, па затоа е идеален за апликации во морската и одбранбената индустрија, како што се приклучоци за бродови и хемиски резервоари. Покрај тоа, може да се формира, обработува и заварува лесно како традиционалните челици.

  │Не'рѓосувачки челик 416

  Ова е одделение за челик со најголема обработливост. Сепак, тој ја постигнува својата зголемена обработливост со жртвување на отпорноста на корозија, така што генерално е лесно да се еродира во споредба со другите колеги од нерѓосувачки челик.

  │Не'рѓосувачки челик 17-4PH

  Ова е челик зацврстен со врнежи (PH) со одлична отпорност на корозија и оксидација. Може да се стврдне до 44 HRC. Механичките својства на овој челик може лесно да се подобрат со термичка обработка. Апликациите вклучуваат гасни турбини и делови за хемиска обработка.

  │Не'рѓосувачки челик 15-5

  Ова е метал стврднат со врнежи (PH). Во споредба со другите мартензитни сорти, тој има подобри попречни својства, цврстина и цврстина. Термичката обработка на ниски температури може да се користи за подобрување на неговите механички својства.

  Ако сè уште немате идеја за тоа кој месинг материјал најдобро одговара за вашите потреби за CNC обработка, Runsom само го има вашиот одговор. Подготвени сме за секој предизвик и се стремиме да бидеме најдобри во оваа индустрија. Само поставете ја вашата дизајнерска датотека и добијте инстант цитат, како и повратни информации од DfM.

  Заврши и опции за пост-обработка

  Ние нудиме широк спектар на површински завршетоци достапни за CNC обработен нерѓосувачки челик, вклучувајќи:

  Како машински

  Како обработен нерѓосувачки челик во CNC обработкаОригиналната состојба се остава откако ќе се обработи делот од нерѓосувачки челик. 125 Ra или подобро може да се постигне во Рансом. Грубоста на површината може дополнително да се рафинира преку завршни пропусници. Ова е најчестиот метод за завршна површина за нерѓосувачки челик.

  Полирање

  Полиран CNC обработен дел од нерѓосувачки челикПолирање беше клучна во зголемувањето на естетиката на металната обработка. Освен ова, ја додава и способноста металот да издржи тешки околности. Во меѓувреме, полирањето останува инструментално во откривањето на обликот на калапот и финалниот производ произведен со помош на полиран калап.

  Монистра минирање

  Монистра минирање не'рѓосувачки челик во CNC обработкаНајчесто се користи за козметички цели. Униформа и мазна мат завршница се формира со лесно минирање на површината.

  Пасивација

  Пасивација на делови од нерѓосувачки челикВо случај на нерѓосувачки челик, ние користиме азотна киселина или лимонска киселина во процесот на пасивација за да го елиминираме слободното железо присутно на површината. Со овој хемиски третман се формира одбранбен слој од оксид кој е помалку хемиски реактивен со воздухот околу него за да се спречи корозија. За возврат, кога нерѓосувачкиот челик ќе се пасивира, ќе се спротивстави на 'рѓосување и корозија. Дознајте повеќе за Пасивација на делови од нерѓосувачки челик.

  Доверливо од

  Доверливи од познати брендови
  Доверливи од познати брендови
  Доверливи од познати брендови
  Доверливи од познати брендови
  Доверливи од познати брендови
  Доверливи од познати брендови
  Доверливи од познати брендови

  Нашите услуги за CNC обработка од нерѓосувачки челик

  икона за работилница

  Целосна серија материјали

  Главните видови на нерѓосувачки челик што ги нудиме: нерѓосувачки челик 303, нерѓосувачки челик 304, нерѓосувачки челик 316, нерѓосувачки челик 416, нерѓосувачки челик 17-4PH и нерѓосувачки челик 15-5.

  Мазни завршетоци

  Завршување на површината

  Постои широк спектар на површински завршетоци достапни за CNC обработен нерѓосувачки челик: како обработен, премачкување во прав, минирање со монистра, минирање со песок, елоксирање и полирање.

  Финост

  Видови ЦПУ делови од нерѓосувачки челик

  Болнички и лабораториски инструменти, кабли, рачки, поморски делови, делови за мотори, обрачи за заварување, автомобилски делови, електронски делови, медицински помагала итн.

  Икона за производство

  Севкупни процеси на обработка

  ЦПУ глодање од нерѓосувачки челик, ЦПУ вртење од нерѓосувачки челик, ЦПУ дупчење од нерѓосувачки челик и ЦПУ нишки од нерѓосувачки челик.

  Икона за мрежа за снабдување

  Апликации

  Фармацевтски, електрични, воени, рударски, авиони, градежништво, транспорт, автомобилска и воздушна.

  Различни бои на CNC обработка од нерѓосувачки челик

  Различни бои

  За избор се предвидени различни бои, вклучувајќи црна, зелена, сина и природна.

  Започнете го вашиот проект за CNC обработка од нерѓосувачки челик сега

  Нашите производствени специјалисти се одлични во справувањето со сите видови на различни видови челични легури, овозможувајќи им на нашите клиенти да го добијат најефикасниот процес на CNC обработка на делови од нерѓосувачки челик и оптимизација на времето и трошоците.

  Произведените делови точно одговараат на наведените спецификации

  Може да се исполнат сложени проекти од нерѓосувачки челик за високотехнолошка индустрија

  Заштеда на време и трошоци, висока моќност на делови од нерѓосувачки челик обработени со ЦПУ

  Големата прецизност и високата толеранција обезбедуваат висококвалитетни делови од нерѓосувачки челик

  Зошто да не изберете за вашата CNC обработка од нерѓосувачки челик

  Искуство во CNC обработка од нерѓосувачки челик

  Може да бидете сигурни дека имаме искусен инженерски тим, напредно производство, опрема за инспекција и зрели системи за управување.

  15 години искуство

  Заштедете ги трошоците за CNC обработка од нерѓосувачки челик

  Ги оптимизиравме комбинациите на производствените процеси кои во голема мера ќе ги заштедат трошоците за производство со потрошените производствени способности на делови од нерѓосувачки челик.

  Заштедете ги вашите трошоци

  Доверливост на квалитетот обезбедена од Runsom

  Сертифициран по ISO9001:2015, имаме строги барања за квалитет. За да го исполниме високиот квалитет, имаме систем за контрола на квалитетот на звукот и добро опремени мерни уреди.

  Доверливост на квалитет

  Најчесто поставувани прашања за CNC обработка на нерѓосувачки челик

  Во CNC обработката од нерѓосувачки челик, блок од нерѓосувачки челик се обработува за да се формира конечна посакувана форма, големина или завршна површина. Високата прецизност и точната геометрија ќе се реализираат со компјутерски нумерички контролирана (CNC) глодачка алатка.

  Во современото општество, делот од нерѓосувачки челик е популарен меѓу многу индустрии и е совршен за различни апликации од мали медицински алатки до огромни облакодери. Со своите пожелни физички својства, тој стана индустриска легура погодна за многу проекти за обработка на ЦПУ.

  Трошоците за CNC обработка на нерѓосувачки челик се одредуваат од неколку аспекти, вклучувајќи ја големината, геометријата на делот како и потребниот тип на нерѓосувачки челик. Сите фактори ќе имаат директно влијание врз изборот на типот на машината, времето на производство и трошоците за производство.

  Можеме брзо да направиме точни цени од датотеката 3D CAD, врз основа на нашето искуство во справувањето со илјадници вредни податоци од претходните нарачки за CNC обработка. Она што треба да направите е само да ја поставите вашата CAD-датотека онлајн. Бесплатната понуда ќе ви бидат испратени во рок од 24 часа.

  Имаме порибено скоро сите серии од не'рѓосувачки челик за вашите проекти за CNC обработка. Главните видови на нерѓосувачки челик што ги нудиме: нерѓосувачки челик 303, нерѓосувачки челик 304, нерѓосувачки челик 316, нерѓосувачки челик 416, нерѓосувачки челик 17-4PH и нерѓосувачки челик 15-5.

  Врз основа на неговата кристална структура, нерѓосувачкиот челик може да се класифицира во пет основни категории:

  • Аустенитни нерѓосувачки челици
  • Дуплекс нерѓосувачки челици
  • Феритни нерѓосувачки челици
  • Мартензитни нерѓосувачки челици
  • Врнежите стврднати нерѓосувачки челици
  • Голема цврстина на истегнување
  • Неверојатна отпорност на абење и корозија
  • Одлична формабилност и заварливост
  • Хигиенски со одлична можност за чистење
  • Добри перформанси при екстремни температури

  Галерија на челични делови за обработка на CNC

  Поврзани ресурси за CNC обработка од нерѓосувачки челик

  Најсилните метали во светот

  Топ 10 најсилни метали во светот

  Во светот има безброј метали, како што се титаниум, челик и волфрам. Сепак, прашањето е која ...
  Прочитај повеќе
  Пасивација на нерѓосувачки челик

  Пасивација на делови од нерѓосувачки челик

  Често, има некои прашања кои често ги поставуваат машинските продавници и производителите на различни делови од материјали, вклучително и не'рѓосувачки ...
  Прочитај повеќе
  Главните оценки на нерѓосувачки челик достапни во Runsom

  Резиме на шест главни степени на нерѓосувачки челик

  30330431641617-4PH15-5Крајна цврстина на истегнување528 - 639 MPa480 - 620 MPa480 - 620 MPa741 - 1400 MPa896 - 990 MPa890 ...
  Прочитај повеќе

  Подготвени за вашиот проект со бесплатна понуда?