Прилагодени онлајн услуги за обработка на CNC

CNC обработка на барање за брзо прототипирање и производство

Побарајте понуда онлајн денес

Икона за почеток на производство

Runsom нуди широк опсег на прилагодени услуги за обработка на микро CNC, вклучувајќи 3, 4 и ЦПУ мелење со 5 оски и CNC вртење, мелење, EDM, ласерско сечење и други. Постојат изобилни услуги за CNC обработка од дизајн, брзо прототипирање, и геометрија на сложени делови до производство со мал или голем волумен по ваш избор. И ние секогаш сме посветени на производство на висококвалитетни обработени делови во согласност со вашиот буџет и побарувачката за време на испорака. Размислете за Runsom ако другите продавници за CNC машини немаат способност да ги комплетираат вашите компоненти со високи стандарди.

Процеси на CNC обработка

Услуги за мелење ЦПУ во Рансом

ЦПУ мелењето е да се сече цврста пластика и метален материјал во конечни прецизни делови користејќи различни процеси на мелење со оски. Мелењето може да биде познато и како совршен начин за изработка на алат за леење и шприц. 

ЦПУ глодање

CNC вртење услуги во Runsom

ЦПУ вртењето е процес на обработка на делови со цилиндрични карактеристики од метална или пластична прачка. Овој процес овозможува ефективно да се направат сите кружни делови како што се шахти, црви и сфери, а може да се примени и за создавање делови со сложени надворешни и внатрешни геометрии и различни нишки.

ЦПУ вртење

ISO 9001:2015 сертифицирана фабрика-RunsomISO 9001:2015
сертифициран

Толеранција ± 0,02 mm кај RunsomТолеранција цврста како
±0,02 mm

Прототипови за мелење и вртење со 3 и 5 оски во RunsomМелење со 3 и 5 оски
& вртење прототипови

Испорака за 1 ден во РансомИспорака брзо
како 1 ден

CNC машински материјали и завршетоци

Изборот на точните материјали и површинските завршетоци е витален чекор во производството на вашите проекти за CNC обработка. Со седиште во Кина, повеќе од продавница за CNC, ние сме исто така сигурен добавувач кој складира секакви материјали и нуди различни опции за завршна обработка по ваше барање.

Материјали

Алуминиумски легури

CNC вртење услуги во Runsom

Алуминиум 6061
Алуминиум 5052
Алуминиум 2024 година
Алуминиум 6063
Алуминиум 7050
Алуминиум 7075
Алуминиумски MIC-6
Дознајте повеќе за алуминиум за CNC обработка.

Бакарни легури

CNC обработка во бакар

Бакар 101
Бакар C110

Легури од месинг

CNC обработка во месинг

Бакар 260
Бакар 360
Дознајте повеќе за месинг за CNC обработка.

Легури од не'рѓосувачки челик
 • Nitronic 60 (218 SS)
 • Нерѓосувачки челик 15-5
 • Нерѓосувачки челик 17-4
 • Нерѓосувачки челик 18-8
 • Нерѓосувачки челик 303
 • Нерѓосувачки челик 316/316L
 • Нерѓосувачки челик 416
 • Нерѓосувачки челик 410
 • Нерѓосувачки челик 420
 • Нерѓосувачки челик 440C

Дознајте повеќе за нерѓосувачки челик за CNC обработка.

Челични легури

CNC обработка во челик

Челик 1018
Челик 1215
Челик 4130
Челик 4140
Челик 4140PH
Челик 4340
Челик А36

Титаниумски легури

Титаниумски ЦНЦ обработени деловиТитаниум (одделение 1)
Титаниум (одделение 2)
Титаниум (одделение 5)

Дознајте повеќе за титаниум за CNC обработка.

Пластика

Дознајте повеќе за пластика за CNC обработка.

Завршува

Како машински

Како обработени CNC обработени делови

Како машински: Без никакви методи за обработка на површинска обработка, деловите ќе остават видливи траги од алатот и бруси, што може да се завршат брзо и да заштедат трошоци.

Мониста разнесена

Мониста разнесени CNC машински делови

Мониста разнесена: Процес на површинска обработка за да се добие одреден степен на чистота и различна грубост на површината на работното парче. Површината по пескарењето е досадна и мат.

Елоксирање

Елоксирани CNC обработени делови

Елоксирање: Процес на формирање слој од оксидна фолија на алуминиумски производи, со цел да се надминат дефектите на цврстината на површината на легура на алуминиум и отпорноста на абење. Достапни се многу бои (како црна, црвена, сина, итн.). Поделен на тип II (нормален) и тип III (тврд), типот III е обично подебел од типот II и поотпорен на корозија.

Облога во прав

Облога во прав во RunsomОблога во прав: Пластичниот прав се адсорбира на површината на работното парче со електростатско прскање за да се формира прашкаста обвивка, а потоа слојот од прав се стврднува со загревање и печење за да се израмни во униформа филмска обвивка. Обично се користи за делови за изглед, а достапни се различни бои.

Нашата стандардна толеранција за метал е DIN-2768-1-f, а пластиката е DIN-2768-1-m во CNC обработката. На толеранцијата во голема мера влијае геометријата на делот и типот на материјалот. За специфичните детали за толеранција на различни делови, ве молиме Контактирајте не.

Линеарна димензија +/- 0,025 mm
+/- 0,001 инчи
Дијаметри на дупките (не преработени) +/- 0,025 mm
+/- 0,001 инчи
Дијаметри на вратило +/- 0,025 mm
+/- 0,001 инчи
Ограничување на големината на делот 950 * 550 * 480 мм
37,0 * 21,5 * 18,5 инчи
Толеранции на CNC обработка

Апликации за CNC обработка

Бидејќи CNC обработката може да постигне висока прецизност без промена на структурата на материјалот со добра брзина на производство, таа станува вообичаена бидејќи опсегот на машини, системи за контрола и алатки за CNC обработка продолжува да се шири. Рансом е посветен на обезбедувањето услуги за прецизна обработка за различни индустрии и нашите прецизни делови направени од ЦПУ може да се најдат во сите области на индустријата, вклучувајќи:

Услуги за обработка на индустријата за нафта и гас во Калифорнија

Експертите во Runsom го совладаат сеопфатното познавање на CNC обработката за нафтените полиња и индустријата за гас во комбинација со сигурност за висока прецизност понудена од врвните CNC машини.

Услуги за обработка на мотоцикли во Калифорнија

Рансом има богато искуство во производство на делови за прототипирање на нови додатоци, делови и компоненти преку работа со OEM, резервни мотоцикли, електроенергетски спортови и автомобилски компании.

Tool & Die Industry Machining Services во Калифорнија

Runsom може да биде вашиот најдобар избор без разлика дали ви е потребна прецизна работа со струг или CNC глодање со повеќе оски за висококвалитетни алати и матрици за прецизно функционирање во машината.

Услуги за обработка на електронски куќишта во Калифорнија

Runsom е доверлив партнер за вашите сопствени електронски куќишта со нашите прецизни услуги за CNC обработка повеќе од десет години. Работете со нас, можете да добивате делови со загарантиран квалитет во водечкото време во индустријата над вашата имагинација.

Услуги за обработка на медицинска индустрија во Калифорнија

Прецизните медицински компоненти произведени од Рансом може лесно да се најдат во системи за трокар/канила, системи за скенер за КТ и МРИ, секачи за биопсија, респираторни, кардио-пулмонални и срцеви уреди и многу повеќе.

Услуги за обработка на автомобилската индустрија во Калифорнија

Нашиот прецизен процес на CNC автомобилска обработка ни овозможува да испорачаме автомобилски делови со висок квалитет и цврста толеранција, без разлика и за дизајнирање и производство на прототипови или делови на возила.

Ако барате производител на брзи прототипови или продавница за CNC машини за производство на производи со мал, среден волумен или масовно производство, Runsom е идеален избор. Нашиот добро обучен и искусен персонал произведува делови во согласност со цртежите на современи CNC машини, со најголема точност и квалитет на обработка во сите големини. Покрај тоа, ние обезбедуваме професионални размислувања за дизајн за вашите проекти за CNC обработка.

Сакате да ја добиете најпрофесионалната и најбрзата услуга за вашиот CNC проект? Поставете ги вашите CAD-датотеки сега и добијте Цитат!

Зошто да изберете Runsom за прилагодено
CNC обработка

Изберете Runsom за прилагодена CNC обработка

Нашата сопствена услуга за обработка на CNC е побрза, полесна и подостапна од традиционалните машински продавници со помош на автоматизација.

 • Инстант цитати во рок од 24 часа - нема потреба да ги следите понудите во вашето поштенско сандаче;
 • Нема барања за минимален обем на нарачка - нема ограничувања за големината на нарачката и вредноста на доларот;
 • Транспарентни цени - сите трошоци за производство врз основа на дизајнот се вклучени во нашите понуди;
 • Целосна серија на материјали - Изберете од различни алтернативи на можни комбинации на материјали и завршни материјали за вашата нарачка;
 • Способноста за неспоредливи способности - да ги надминеме повеќето од нашите ривали;
 • Високо обезбеден квалитет од нашите тимови за ОК - стандардизиран извештај за инспекција со секоја нарачка;
 • Нашата дистрибуирана мрежа на продавници за CNC машини овозможува секоја нарачка конкурентна цена.

Работете со нас само во 4 едноставни чекори

Поставете ја вашата икона за дизајн

Поставете го вашиот дизајн

Едноставно поставете ги вашите CAD-датотеки и поднесете RFQ со јасни информации онлајн.

Прими икона за анализа

Добијте анализа на дизајнот

Ќе ви испратиме дизајн за анализа на произведливоста и транспарентни цени.

 

Икона за почеток на производство

Започнете со производство

Нашите експерти ќе ги произведуваат вашите делови со потребните технологии и материјали.

 

Икона за прием на делови

Примајте ги вашите делови

Вашите делови ќе бидат доставени до вашата врата директно со строги рокови.

 

Доверливо од

Доверливи од познати брендови
Доверливи од познати брендови
Доверливи од познати брендови
Доверливи од познати брендови
Доверливи од познати брендови
Доверливи од познати брендови
Доверливи од познати брендови

Галерија на делови за обработка на ЦПУ

Најчесто поставувани прашања за CNC обработка

Главните трошоци поврзани со CNC обработката може да се групираат во време на обработка, трошоци за стартување, трошоци за материјали и трошоци за карактеристики. За да ги намалите трошоците, треба да го разберете влијанието на овие фактори врз трошоците.

 1. Најдобар начин да се намали времето на обработка е да се дизајнираат карактеристики што можат брзо да се обработат, на пример, избирање на правилни радиуси за внатрешните агли, намалување на длабочината на шуплината, зголемување на дебелини на ѕидовите, ограничување на должината на конецот и дизајнирање дупки со стандардни големини.
 2. Трошоците за материјалот може да се намалат ако се земе предвид големината на потребната празна, како и цената и обработливоста на најголемиот материјал (помеките легури се побрзи за обработка).
 3. Трошоците за стартување може да се намалат со намалување на бројот на ротации на делови или со репозиционирање потребни за завршување на делот, на пример, со одвојување на геометриите на повеќе делови кои подоцна може да се склопат.
 4. Трошоците за функциите може да се намалат само со користење на толеранции кога е строго неопходно, отстранување на целиот текст и букви и избегнување на повеќекратни завршетоци на површините.

За повеќе детали, проверете го нашиот водич за минимизирање на цената на деловите обработени со ЦПУ.

Нашиот систем за контрола на квалитетот на звукот има смисла што илјадници клиенти ги поставуваат своите нарачки за CNC обработка во нашата компанија. Редовната проверка и тестирање започнува од влезните материјали до пратката, осигурувајќи дека секој дел е произведен точно за вашите спецификации.

Поседуваме сеопфатен, стандардизиран извештај за инспекција со секоја нарачка за да обезбедиме исполнување на метриката за квалитет и нудиме услуга за инспекција на првиот напис по нарачки од 100+ единици. Имаме и повеќекратни сертификати достапни на барање, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на ISO9001, ISO13485 и AS9100.

Следете ја оваа страница - Стандард за контрола на квалитет Runsom да дознаете повеќе за нашите мерки за обезбедување квалитет.

Поради движењето на вртење произведено од секачот на CNC машината за глодање, завршната површина на деловите обработени со ЦПУ ќе има видливи траги од алатот. Ако ви е потребна мазна, неизвалкана завршница за вашите делови, препорачуваме да изберете секундарна завршница: зрнеста завршница (може да се нанесе само на надворешната страна на обработените куќишта поради геометријата) или прашок.

За да дознаете повеќе информации за завршни површини за CNC обработка, можете да се повикате на овој напис.

CNC обработката е широко користена во широк спектар на индустрии. Вообичаено е во воздушната, автомобилската индустрија, електрониката за широка потрошувачка, роботиката, земјоделството и другите области кои често користат метални делови. Исто така, широко се користи во медицински помагала, производи за домаќинство, енергија, нафта и гас и други потрошувачки апликации. Тој е еден од најчестите методи на преработка во областа на производството.

Рансом понуди ултра-прецизни CNC изработени компоненти за глобалните индустрии, вклучително CNC обработка на нафта и гас, медицински инструменти CNC обработка, оптичка CNC обработка, Алати и делови од матрица CNC обработка, мотоцикл компоненти CNC обработка, електронски куќишта CNC обработка, автомобилски делови CNC обработка, итн.

Рансом е основан од машински инженери и сега имаме талентиран и моќен тим. Досега пишувавме многу содржини за CNC обработката низ годините. Можете да најдете избор на ресурси подолу, или можете да се упатите до нашиот центар на знаење и да се филтрирате Студии на случај за обработка на CNC, длабински насоки за дизајн и објаснувања за различни завршни површини.

Напишавме и комплетен Водич за дизајн на CNC обработка, кој е ажуриран за 2020 година. Овде можете да дознаете колку различни видови мелници и стругови работат и како да изберете најдобрите соодветни материјали за CNC обработка, за да можете лесно да ги дознаете нивните придобивки и ограничувања. Ќе ги научите и основните правила за дизајн за обработка, најчестите апликации на секој материјал и завршни површини достапни за CNC обработка, за да можете секој пат да го направите вистинскиот избор.

Поврзани ресурси за CNC обработка

Што е CNC обработка

CNC обработката е производствен процес, кој применува програмиран компјутерски софтвер за контрола на фабричките алати и движењето на машините при производство на ...
Прочитај повеќе

CNC Машинско студио NDI случај

Состојба на примена: Услуги: ЦПУ глодање, експлозија на монистра, црно анодизирано, ласерско офортМатеријал: алуминиум 6061 Количина: 550 комплети, 3 компоненти ...
Прочитај повеќе

Водич за дизајн на CNC машинска обработка

Дефиниција за CNC обработка Општо земено, обработката со компјутерска нумеричка контрола (CNC) е техника на производство со дедукција која произведува готови ...
Прочитај повеќе

Подготвени за вашиот проект со бесплатна понуда?