Служба за обработка на месинг CNC

 • Ултра прецизност и толеранција
 • Водечки пресврт во индустријата
 • Производство на месинг обработен со CNC на барање


  Ве молиме испратете ни ги вашите цртежи. Датотеките може да се компресираат во ZIP или RAR папка ако се премногу големи. Можеме да работиме со датотеки во формат како pdf, sat, dwg, rar, zip, dxf, xt, igs, stp, step, iges, bmp, png, jpg, doc, xls, sldprt.

  Сите поставувања се безбедни и доверливи

  Кина добавувач на делови за обработка на месинг CNC

  Рансом е специјализиран за месинг CNC обработка повеќе од десет години. Нашите способности за обработка на месинг гарантираат дека ќе го доживеете најдобриот резултат од производството на производи со примена на најновата технологија за обработка на месинг CNC и докажана експертиза. Без разлика дали ви треба едно парче прототип или масовно производство со количини во десетици илјади, ние ќе ги задоволиме вашите барања на кој било начин и ќе ги ветиме вашите делови со висока прецизност и цврста толеранција. Во Runsom, сите видови производи може да се произведуваат со сите видови и легури на месинг, почнувајќи од фитинзи за цевки до компоненти и без разлика колку е сложено или едноставно. Продолжувајќи да напредуваме во CNC обработката на месинг, нашата мисија е секогаш да им понудиме на нашите клиенти беспрекорни делови и компоненти кои одговараат на нивните проектни барања.

  Ветуваме:

  • Нема минимален волумен на нарачката;
  • Нема минимална вредност на доларот;
  • Инстант понуда за 7*24 часа и поддршка за корисници.

  CNC месинг прототипи

  Месинг е една од најпопуларните метални легури погодна за брзо прототипирање, особено се користи за CNC обработка и изработка на лим. Месинг е метална легура за која примарно се земаат бакар и цинк. Пропорцијата на двата главни елементи може соодветно да се промени за да се постигнат различни механички и електрични својства. Брзото изработка на прототипови може целосно да ги искористи добрите својства што ги нуди месингот, како што се поцврстите заптивки за фитинзи, лесното за обработка и спојување. Уште поважно, може да ги заштеди трошоците за производство и да ја задржи силата под голем стрес.

  CNC месинг прототипи

  Месинганите делови по мелење или вртење нудат супериорни карактеристики како топлина, отпорност на корозија и низок коефициент на триење. Четири совети подолу може да ви помогнат да го изберете точниот тип или степен на месинг материјал при брзото прототипирање.

  • Размислете за изгледот на материјалот и влијанието врз вашиот финален производ
  • Балансирајте ги двата фактори: цврстина на истегнување и обработливост
  • Оценете го степенот на отпорност на корозија
  • Определете ја обработливоста за одредена машинска операција

  Месинг за обработка на CNC со 5 оски

  Месингот обично се смета за еден од најлесните материјали за обработка при CNC вртење или мелење. Неговата висока јачина може да се одржи дури и во некои случаи на екстремно тешки услови. Нашите 5-оски Продавници за CNC машини имаат способност за создавање машински делови и компоненти од месинг кои се издржливи и економични, особено создавајќи поцврсти заптивки за фитинзи кои вообичаено се применуваат во прецизното инженерство за производство на делови од цилиндри или во електронски хардвер. Тесната толеранција и сложената геометрија на месинганите делови лесно ќе се постигнат со нашата прецизна опрема со 5 оски.

  4 Предности на CNC обработка месинг со 5 оски

  • Ефикасност - Едно подесување помага да се заштеди време за поставување, да се зацврсти времето на носење и да се зголеми продуктивноста;
  • Подобра геометрија - CNC машина со 5 оски со разновидна конфигурација овозможува сложена геометрија на месинг делови;
  • Поголема прецизност и толеранција - Работното парче може да се обработува во едно возење, со што квалитетот се подобрува додека грешката се намалува;
  • Поголеми брзини на вретеното и стапки на напојување - Оптоварувањето на алатот за сечење може да се намали со употреба на поцврсти и пократки алатки.
  Месинг за обработка на CNC со 5 оски

  Три совети за CNC обработка на месинг

  Месинг-брзинската CNC обработка може да се реализира под сеопфатно разгледување на алатите, параметрите, опремата и условите.

  Три совети за CNC обработка на месинг
  • Користете секачи со карбидни влошки или карбидни алатки за сечење - брзината на отстранување на материјалот и векот на алатот ќе се зголеми, а исто така ќе се зголеми брзината на работа на мелниците.
  • Нанесете ги облогите на вретеното во машинската продавница - тоа е начин да се заштити работното парче, уредот и операторите, да се минимизира просторот до влажните вибрации и да се намали камшикот на шипката до максимален степен, исто така да се овозможи машината да работи со поголема брзина и да се гарантира квалитетот на вртењето или мелењето делови од месинг.
  • Проверете дали е правилно програмирање - има значително влијание врз месинг CNC сечењето. На вистинските кодови осигурете ја брзината на вретеното и работењето во посакуваната состојба.

  Нашите месинг оценки за CNC обработка

  Месингот главно се состои од бакар и цинк, исто така легиран со комбинации на други метали како што се олово, железо, калај и алуминиум за дополнително подобрување на неговите својства. Различни месинг композиции имаат различни карактеристики, што исклучително ги одредува својствата што можеби ќе ви бидат потребни за вашиот проект. Затоа, неопходно е да се има длабоко разбирање за легурите на месинг. Четири главни материјали од месинг што ги нудиме се прикажани подолу за да ви помогнат да го одредите вистинскиот според вашата спецификација за дизајн.

  Црвен месинг│Месинг C230

  Црвениот месинг е значително посилен од жолтиот месинг. Месинг C230 може да биде прилагоден за топла и ладна работа. Тоа е разноврсна легура, позната по својот извонреден природен златен изглед и добрата обработливост. Бидејќи има одлична отпорност на корозија и поевтина цена од другите легури на бакар-цинк, тој е широко користен за украсни предмети.

  Бесплатна обработка на месинг│Месинг C360

  Месинг C360 е формулација легирана од цинк со најголемо количество на оловен елемент, така што има најголема обработливост од сите легури на бакар. Со неговата неверојатна обработливост, абењето на алатот ќе се минимизира. Може да биде идеален за делови на кои им е потребна цврстина или полиран завршеток на површината. Тенка заштитна патина го штити C360 од рѓосување. Исто така, може да се фалсификува и грее.

  Картриџ Месинг│Месинг C260

  Месинг C260 е метална легура која се состои од 70% бакар и 30% цинк. Тој е познат како месинг за касети бидејќи долго време се користи во касети за муниција. Оваа класа на бакарна легура е многу еластична и се користи во општи случаи во кои сите бакарни легури ќе бидат доволни.

  Ако сè уште немате идеја за тоа кој месинг материјал најдобро одговара за вашите потреби за CNC обработка, Runsom само го има вашиот одговор. Подготвени сме за секој предизвик и се стремиме да бидеме најдобри во оваа индустрија. Само поставете ја вашата дизајнерска датотека и добијте инстант цитат, како и повратни информации од DfM.

  Предности на CNC обработка во месинг

  За разлика од другите легури, месингот не содржи железо што го штити од рѓосување. И кога е легиран со некои количини алуминиум, тој ќе биде уште поотпорен на корозија. Издржливоста на деловите може да се зголеми додека трошоците за одржување се намалуваат.

  Месингот е совршен за делови како лежишта, заптивки и запчаници со неговиот низок коефициент на триење. Месинг деловите овозможуваат работа со голема брзина и поцврсти заптивки за фитинзи.

  Кога станува збор за помек материјал со помала цврстина и цврстина од легура на челик, месинг би бил најдобра опција. Широко се применува во CNC обработката со оглед на неговата димензионална стабилност, добра податливост и издржливост.

  Деликатниот изглед на материјалот е секогаш баран при брзото прототипирање. Со својата природна златна боја, најчесто се користи во CNC обработката за естетски цели, без потреба од дополнително обложување. Нема многу подобар визуелно привлечен од светло златен изглед на месинг за апликации кои се фокусираат на естетиката.

  Заврши и опции за пост-обработка за делови обработени од месинг

  Со оглед на неговите вродени својства на електрична спроводливост, ниско триење и отпорност на корозија, деловите од месинг обработени со CNC обично повеќе не заземаат дополнителна облога. Меѓутоа, ако делот е изложен на некои елементи или апликацијата е козметичка, вреди да се земат предвид некои достапни завршни површини.

  Како машински

  Како обработени за делови обработени од месингМесинг може да се најде во повеќето случаи кои се фокусираат на естетски цели поради неговите природни бои, особено во украсни апликации. Мазна и сјајна површина може да се постигне со полирање на месинганиот дел.

  Рачно полирање, брусење или брусење

  Рачно полирање, брусење или брусење за делови обработени од месинг

  Месинг може да се најде во повеќето случаи кои се фокусираат на естетски цели поради неговите природни бои, особено во украсни апликации. Мазна и сјајна површина може да се постигне со полирање на месинганиот дел.

  Палто во прав

  Палто во прав за месинг обработени делови

  За да се подобри временскиот отпор на производите, особено делот што се користи за надворешни месинг светлосни тела, често е остварливо да се користи метод - премачкување во прав за да се подобри нивната издржливост или да се додаде боја.

  галванизација

  Галење за делови обработени од месинг

  Трикот за електричното обложување на месинг е да се примени електрична струја за да се обложи предмет со тенок слој од метален материјал како што се никел и хром. Депонираниот слој од метален материјал создава подобри својства како отпорност на абење или привлечен изглед што може да им недостасува на почетните месинг делови.

  Зошто да не одберете нас за вашата CNC обработка на месинг

  15 години искуство

  Може да бидете сигурни дека имаме искусен инженерски тим, напредно производство, опрема за инспекција и зрели системи за управување.

  Заштедете ги вашите трошоци

  Ги оптимизиравме комбинациите на производствените процеси кои во голема мера ќе ги заштедат трошоците за производство со потрошените производствени способности на алуминиумските делови.

  Доверливост на квалитет

  Сертифициран по ISO9001:2015, имаме строги барања за квалитет. За да го исполниме високиот квалитет, имаме систем за контрола на квалитетот на звукот и добро опремени мерни уреди.

  Нашите силни страни имаат корист од CNC обработката на месинг

  Што можете да добиете кај нас:

  Зголемена продуктивност со подобрена стапка на отстранување на залихите од месинг шипки при процесите на вртење, глодање и дупчење со нашата напредна CNC машинска продавница опремена со цврстина и моќни карактеристики на најновите брзи машински алати.

  Прецизно производство на делови од месинг во различни форми и големини со ветена точност и построга толеранција. Месингениот дел што го произведовме има помал коефициент на деформација и поголема отпорност на удар.

  Абењето на алатот е минимално како резултат на речиси елиминираното формирање на чипови во нашата CNC обработка на месинг. Ние во голема мера ја зголемуваме ефикасноста на обработката што произлегува од поиздржливите алати и помалото триење со употреба на работни парчиња месинг прачка кои се високо компатибилни со повеќето алатки за обработка со CNC.

  Работете со нашата високобрзинска CNC обработка на месинг, можете да бидете несомнено убедени дека вашиот бизнис ќе биде промовиран. Вашата капитална инвестиција може да биде корисна од комбинација на фактори, вклучително и високата издржливост на алатите, малата фреквенција на скапо одржување и замена на алатот и релативно економичните материјали на месинг.

  Апликации на CNC месинг делови

  Месингот е еден од најчестите материјали што се користат во производствените индустрии потпирајќи се на неговите исклучителни механички својства. Во Runsom, можеме да испорачаме прецизно обработени месинг делови за широк спектар на индустрии и апликации со добро разбирање на сите нивни стандарди и спецификации.

  Месинг черупка
  Месинг черупка
  Месинг лежиште
  Месинг лежиште
  Месинг опрема
  Месинг опрема
  Месинг ѕвоно
  Месинг ѕвоно

  Бушинг

  Лежиште

  Опрема

  Ѕвонче

  Месинг рачка
  Месинг рачка
  Месинг копче
  Месинг копче
  Месинг навртка и завртка
  Месинг навртка и завртка
  Месинг шарка
  Месинг шарка

  Рачка

  Копче

  Орев и Болт

  Шарка

  Приказ на месинг CNC обработени компоненти

  Доверливо од

  Доверливи од познати брендови
  Доверливи од познати брендови
  Доверливи од познати брендови
  Доверливи од познати брендови
  Доверливи од познати брендови
  Доверливи од познати брендови
  Доверливи од познати брендови

  Најчесто поставувани прашања за CNC обработка месинг

  Месинг е легура на бакар-цинк што е полесна за обработка од алуминиум. Многу е помала веројатноста дека месингот се прилепува на алатите отколку алуминиумот, така што може да се обработува побрзо со помала моќност. Месинг C360 е легура со најлесно обработливи својства, па токму затоа се нарекува и како бесплатен месинг за обработка.

  Постојат различни форми и големини на месинг, на пример, месинг прачки, месинг листови и месинг цевки. Премисата за користење на месинг е правилно да се сече и обликува.

  1. Сечење месинг

  За мали месингани шипки или цевки, се предлага да се користат клешти за сечење или ножовка за сечење; За поголеми прачки, потребни се поголеми машини за сечење.

  Корисно моторизирано ротирачко средство најчесто се користи за сечење месингани цевки, шипки и листови. Веројатно ќе добиете каква било форма и големина што ја сакате бидејќи не е толку тврд како некои метали како челик.

  2. Обликување месинг

  Она што треба да направите е да го свиткате и обликувате месинганиот дел за да ги задоволи вашите барања за апликација откако ќе го исечете. За среќа, лесно е да се обликува и свиткува и месингот. На пример, можете да свиткате и обликувате месингана жица со клешта.

  Тоа би можело да биде малку тешко кога станува збор за обликување на месинг листови. Но, можеби ќе бидете уверени дека постојат неколку алатки кои ќе ви помогнат полесно да ја завршите работата.

  Месингот е познат по неговиот низок коефициент на триење, отпорност на удар и корозија, екстремна издржливост итн. Затоа често се наоѓа во широк спектар на апликации и индустрии. Затоа, ако барате сигурен и зачудувачки материјал за CNC обработка, се чини дека месингот е добар избор.

  Има многу месинг оценки, но изборот на кој на крајот зависи од специфичните барања за вашите проекти. Сè уште немате идеи за тоа како да го изберете вистинскиот материјал и машинските операции? Контактирајте не сега за да ги проверите нашите услуги за обработка на CNC месинг. Нашите експерти се тука да ви помогнат да постигнете поекономичен, ефикасен и прецизен процес во производството на вашите делови со бесплатен цитат во рок од 24 часа.

  • Користете секачи со карбидни влошки или карбидни алатки за сечење - брзината на отстранување на материјалот и векот на алатот ќе се зголеми, а исто така ќе се зголеми брзината на работа на мелниците.
  • Нанесете ги облогите на вретеното во машинската продавница - тоа е начин да се заштити работното парче, уредот и операторите, да се минимизира просторот до влажните вибрации и да се намали камшикот на шипката до максимум, исто така да се овозможи машината да работи со поголема брзина и да се гарантира квалитетот на завртениот или мелен месинг Делови.
  • Проверете дали е правилно програмирање - има значително влијание врз месинг CNC сечењето. Вистинските шифри обезбедуваат брзина на вретеното и операциите што работат во посакуваната состојба.

  Работете со Runsom за вашите машински делови од месинг

  Рансом, врвен производител на месинг делови, се истакнува во месинг ЦПУ мелење, вртење, и дупчење. Нашата најсовремена опрема и богатиот искусен тим ни овозможуваат да ви испорачаме производи со најдобар квалитет. Сите делови мора да се испитаат темелно според ISO 9001:2015 пред испораката. Ние продолжуваме да напредуваме за да ви понудиме ефективно решение кое ви заштедува време и пари на вашиот проект.

  Побарајте бесплатна понуда за CNC обработка на месинг токму сега!