Дома » За нас

За Рансом

- Еден од најдобрите производители на прецизна обработка за прототипови и производство од Кина

Центар за CNC машина на Рансом

Dongguan Runsom Precision Co., Ltd. (Runsom) е производител на брзи прототипови со сертификат „ISO9001:2015“. Со седиште во Кина, Рансом има повеќе од 10 години обичај CNC обработка Искуство. Ние сме специјализирани во прилагодени CNC машински услуги од дизајн, брзо прототипирање и геометрија на сложени делови до производство со мал или голем обем. Посветен на производство на висококвалитетни обработени делови во согласност со вашиот буџет и побарувачката за време на испорака, Runsom може да ги пренесе вашите концепти или дизајни до реално производство за само неколку дена со нашата специјализација, квалитет и изработка.

Рансом целосно го гарантира квалитетот на CNC производите и задоволството на клиентите во строга согласност со одредбите на ISO стандардите во регулативите за правилата за управување. Ние соработуваме со организации ширум светот за изработка на прецизно обработени делови во различни сертифицирани материјали, вклучувајќи различни пластика и метали. Производите што ги создадовме се широко користени во воздушната, медицинската, автомобилската, комуникациската, механичката, електронската, интелигентна опрема, играчките и други индустрии.

Што ќе правиме?

Рансом се фокусира на ЦПУ мелење, CNC вртење, Швајцарска обработка, 3D печатење, и брзо прототипирање. Ние исто така можеме да обезбедиме кастинг, калапи со инјектирање, и изработка на лим услуги. Покрај широк избор за обработка, нудиме и серија на опции за пост-обработка за подобрување на козметиката или подобрување на механичките својства. Нашите обработени делови обично се користат од професионални инженерски компании и производители на оригинална опрема ширум светот. Ние опслужуваме огромен број индустрии вклучувајќи Автомобилство, Електроника, Оптика, Медицински, Нафта и гас, Алатка и умре, Стоматолошка, опрема за мониторинг, Мотоцикл & Велосипед, и така натаму.

Имаме брзо, ефикасно и ефективно решение за вашиот проект за CNC обработка. Ова ви дава можност за прототипирање тестови за форма, вклопување и функција или за производство на делови. Евалуацијата и функционалното тестирање на производот овозможуваат вашиот производ да биде оптимизиран пред да го однесете на пазарот.

На што можете да сметате на Рансом?

 • Инстант цитат

  Цени во реално време

 • Ефикасност

  Брзо водство

 • Волуменско производство

  Неверојатни способности

 • Загарантиран квалитет и брзо време на производство во Runsom

  Загарантиран квалитет

 • Целокупна техничка поддршка

  Поддршка на корисници 24/7

 • Икона за програмирање

  Експертиза водечка во индустријата

Фабрика и капацитети

Рансом поседува целосен сет на напредна опрема вклучувајќи CNC машини со 3 оски, 4 оски и 5 оски со толеранции од ± 0,0005 инчи и ± 0,01 mm, што ни овозможува да произведуваме делови со висока прецизност, сложена геометрија и цврста толеранција. Материјалите што ги користиме се нарачани од обединетата база на добавувачи на материјали, осигурувајќи дека тие се точно точни и квалитетни за секој производ.

имаме ригорозен процес на проверка на добавувачите и прифаќаме само партнери со врвни перформанси за да се осигураме дека продолжуваме да испорачуваме делови со највисок квалитет на нашите клиенти. Имаме и луѓе на терен кои вршат редовни проверки на квалитетот на објектите на нашите партнери.

Во комбинација со богатата експертиза на нашите висококвалификувани машинисти и добро обучена работна сила, нашиот машински центар може совршено да одговара на секое суштинско барање и спецификација. И нашите машини за мерење на автомобилски координати (CMM) вршат целосна проверка за да се уверат дека секој дел е произведен точно според вашите спецификации и брзо генерираат резултати од мерењето.

Обезбедување на квалитет

ISO сертифициран производител

Нашиот систем за квалитет ISO 9001:2015 не е само стандард за работа за нас, туку и нашите основни деловни функции од секој аспект. Започнуваме со помош на дизајн на производи прилагодени до склопување и испорака на финалните делови. Нашето специјализирано производство со контрола на квалитетот гарантира одлична услуга за клиентите ширум светот.

Контрола на квалитетот на производството на мувла

Како ваш лојален снабдувач, имаме строга контрола на квалитетот на производството во сите производни процеси. За да се осигураме дека овие контролни процеси може да се имплементираат на место, ги закажуваме следните чекори:

 • Проверка на дизајн на делови
 • Контрола на дизајн на мувла
 • Инспекција на суровини
 • Визуелна инспекција
 • FAI – Инспекција на првиот член
 • PPAP – Процес на одобрување на дел од производството
 • Инспекција на цврстина на челик мувла
 • Инспекција на електроди на мувла
 • Инспекција на димензиите на јадрото на мувла и челик шуплина
 • Калап пред-склопување инспекција
 • Извештај за проба на мувла и инспекција на примероци
 • Финална инспекција пред испорака
 • Инспекција на пакетот за извоз на производи
Обезбедување на квалитет

Нашите ултра-прецизни ЦНЦ делови служат за индустриите ширум светот

Она што го прави Рансом да ги надмине другите колеги се концентрацијата на детали, посветеноста на прецизноста и поседувањето сеопфатни знаења и вештини, заработувајќи добра репутација во широк спектар на индустрии, вклучувајќи:

Услуги за обработка на индустријата за нафта и гас во Калифорнија

Експертите во Runsom го совладаат сеопфатното познавање на CNC обработката за нафтените полиња и индустријата за гас во комбинација со сигурност за висока прецизност понудена од врвните CNC машини.

Услуги за обработка на мотоцикли во Калифорнија

Рансом има богато искуство во производство на делови за прототипирање на нови додатоци, делови и компоненти преку работа со OEM, резервни мотоцикли, електроенергетски спортови и автомобилски компании.

Tool & Die Industry Machining Services во Калифорнија

Runsom може да биде вашиот најдобар избор без разлика дали ви е потребна прецизна работа со струг или CNC глодање со повеќе оски за висококвалитетни алати и матрици за прецизно функционирање во машината.

Услуги за обработка на електронски куќишта во Калифорнија

Runsom е доверлив партнер за вашите сопствени електронски куќишта со нашите прецизни услуги за CNC обработка повеќе од десет години. Работете со нас, можете да добивате делови со загарантиран квалитет во водечкото време во индустријата над вашата имагинација.

Услуги за обработка на медицинска индустрија во Калифорнија

Прецизните медицински компоненти произведени од Рансом може лесно да се најдат во системи за трокар/канила, системи за скенер за КТ и МРИ, секачи за биопсија, респираторни, кардио-пулмонални и срцеви уреди и многу повеќе.

Услуги за обработка на автомобилската индустрија во Калифорнија

Нашиот прецизен процес на CNC автомобилска обработка ни овозможува да испорачаме автомобилски делови со висок квалитет и цврста толеранција, без разлика и за дизајнирање и производство на прототипови или делови на возила.

Контактирајте со нашите експерти директно денес детално да разговарате за вашите барања и спецификации или добие понуда за вашите проекти за микропрецизна обработка веднаш бесплатно.

Најчесто поставувани прашања

Површинскиот третман што можеме да го направиме:

Материјалот што најчесто го обработуваме:

 1. Метали
 2. Пластика
 3. Други
  Керамика, Јаглеродни влакна итн.

Нашата најнова технологија вклучува:

Производствени способности Минимална толеранција:

 • Надворешен дијаметар димензија (процес на вртење) 0,01 mm.
 • Димензија на надворешен дијаметар (процес на мелење без центар) 0,005 mm.
 • Димензија на надворешен дијаметар (процес на мелење во чекор) 0,005 mm.
 • Внатрешен дијаметар димензија (процес на вртење) 0,01 mm.
 • Централно растојание (процес на глодање со ЦПУ) 0,01 мм.
 • должина, ширина, висока (ЦПЦ процес на мелење) 0,01мм.
 • грубост на површината Ra0.4a.
 • Истекување 0,01мм.
 • Заобленост 0,01мм.
 • Плошност 0,01мм.
 • нормално 0,01мм.
 • Цилиндричност 0,01мм.

Можеме да обезбедиме цртеж за преглед на производството според вашиот моментален 2D или 3D CAD нацрт или примерок понуден од вас. Секако, ќе потпишеме и ќе се придржуваме до каков било договор за неоткривање или доверливост доколку вашиот дизајн е доверлив.

Ние одговараме во рок од 24 часа кога добиваме RFQ. Нормално, понудата ќе трае 1-3 дена. Доколку доцни, ќе ве известиме што е можно поскоро.

Ве молиме слободно земете брз цитат веднаш!

Времето на испорака е обично 2-3 недели кога ги добивате вашите целосни 2D или 3D CAD модели од датумот на нарачката. Сложените делови или големите нарачки ќе потрае подолго.

Ние сме во состојба да бидеме компетентни и за некои итно потребни проекти. Што се однесува до испораката, повеќето од нашите пратки се преку експрес или воздушен пат, што може да потрае 3-7 дена до вашата врата.

Со цел прецизно и навремено цитирање, прифаќаме само 3D CAD-датотеки во STL, SLD, STEP или IGES формат. 2D цртежите со референтни димензии мора да бидат во PDF, DWG формат.

Од пристигната суровина до испорака на производи, ние го контролираме секој чекор за да се осигураме дека сите тие се апсолутно во согласност со барањата на клиентите. Сите производи треба да имаат 4 чекори во текот на целиот производствен процес:

 1. Инспекција на суровини.
 2. Инспекција во процес.
 3. Завршен преглед.
 4. Појдовна инспекција.

Нашите прецизно обработени компоненти се имплементирани според ISO9001:2015, во комбинација со нашиот внатрешен систем за контрола на квалитетот и мерната опрема, обезбедувајќи производи без проблеми.

За да обезбедиме висок квалитет на нашите машински компоненти, имаме детален систем за контрола на квалитетот и целосно опремена мерна опрема. Ги гарантираме сите димензии врз основа на информациите дадени од вас. Имаме доверба во нашата способност да ги исполниме и надминеме сите разумни очекувања.